Powered by Smartsupp

Satake Satoru Sashimi japán konyhakés 21 cm

Satake Satoru Sashimi japán konyhakés 21 cm
Satake Satoru Sashimi japán konyhakés 21 cm
14 165 Ft
+áfa
Bruttó:
17 990 Ft
  • Raktár állapota: 1
  • Márka: Satake
  • Cikkszám: 803-700

 Japán minőség a konyhában

A Satake Satoru Yanagiba egy tradicionális japán konyhakés, amelyet kifejezetten a friss halak hajszálvékony szeletelésére terveztek. Hosszú, keskeny és merev pengéje lehetővé teszi, hogy szinte átlátszó sashimi szeleteket készíts – tökéletes választás sushihoz, hal carpaccióhoz és más precíz vágást igénylő ételekhez. Az egyoldalas élezés garantálja a sima, tiszta vágási felületet, miközben megőrzi a hal textúráját.

A Yanagiba (柳刃包丁), vagy sashimi kés eredete a 14. századi Japánba nyúlik vissza, amikor a nyers hal fogyasztása egyre népszerűbbé vált. A sashimi, mint ételkultúra, a 17. században vált igazán elterjedtté, és ekkor született meg a speciális forma is, amely a „fűzfa levél” (yanagi) és „penge” (ba) szavakból áll össze. Ez a különleges pengeforma és az egyoldalas élezés lehetővé teszi, hogy a halat a legnagyobb tisztelettel, a szerkezet megsértése nélkül szeleteljük.

A Satake Satoru Yanagiba nemcsak sashimihoz kiváló – elegáns, hosszú pengéje ideális zöldségek és gyümölcsök vékony szeleteléséhez is, amikor a precizitás és a megjelenés egyaránt számít.


Főbb jellemzők

  • Satake Satoru Yanagiba japán kés

  • 21 cm pengehossz

  • Speciálisan sashimi (vékony hal szeletek) készítéséhez

  • Ideális sushihoz és hal carpaccióhoz is

  • Hosszú, keskeny és merev penge a precíz vágásért

  • Egyoldalas élezés a tiszta, sima vágási felületért


Adatok

  • Penge hossza: 21 cm

  • Penge szélessége: 5,1 cm

  • Penge vastagsága: 2,9 mm

  • Penge anyaga: AUS-8A

  • Keménység: 58–59 HRC

  • Markolat anyaga: műanyag laminátum

  • Teljes hossz: 34,8 cm

  • Leélezés: egyoldalas

  • Súly: 215 g

  • Cikkszám: 803-700

  • Tömeg: 182 g/db

SZÁLLÍTÁS
A világ bármely pontjára
ADU SZERVIZ GARANCIA
Használt és szervizelt termékekre + karbantartás
BEMUTATÓ TEREM
Több mint 5000 m2 en – azonnali vásárlás
ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
Segítünk a megoldásban
Állapot: Új